Faktai

Kodėl apskritai verta sukti galvą dėl nesuvalgyto maisto?

Illustracijos_LT-16

1/3 PASAULYJE PAGAMINAMO MAISTO IŠVAISTOMA​

Pasaulyje maisto pagaminama tiek, kad kiekvienas planetos vyras, moteris ir vaikas galėtų būti sotūs. Tačiau kone trečdalis kasmet pagaminamo maisto iššvaistoma, tuo metu daugiau nei 820 milijonų žmonių alksta ar neturi pakankamai maisto.

Illustracijos_LT-13

KLIMATO KAITA​

Išmestos maisto atliekos išskiria metano dujas, kurios smarkiai veikia (spartina) klimato kaitą. Dėl klimato kaitos nyksta augalai ir gyvūnai, orai darosi vis ekstremalesni, kyla jūrų vandens lygis, migruoja žmonės.

Illustracijos_LT-28

Išteklių švaistymas

Ko netenkame kartu su išmetamu maistu? Maistui užauginti ir pagaminti reikia daugybės išteklių, jei maistas nesuvalgomas, visi jie nueina per niek. Maisto atliekos = vandens švaistymas: pavyzdžiui, mažam mėsainiui pagaminti reikia 2500 litrų vandens! Vis daugiau maisto pas mus atkeliauja iš šalių, kurių vandens atsargos menkos arba jau
visai išsekusios.

Illustracijos_LT-14

PALMIŲ ALIEJUS​

Gaminant palmių aliejų, kuris naudojamas įvairiausiems maisto produktams, kai kuriose šalyse kertami tropiniai miškai. Orangutanai ir daugybė kitų gyvūnų lieka be namų. O didžiulė dalis maisto atsiduria sąvartyne. Toks velnio ratas.

Illustracijos_LT-12

PESTICIDAI​

Švaistomo maisto gamintojai naudoja pesticidus ir kitus chemikalus. Dėl pesticidų nyksta bitės, net paukščiai ir kiti laukiniai gyvūnai

Illustracijos_LT-15

VARTOTOJŲ GALIA​

Kas išmeta daugiausia maisto Europos Sąjungoje? Vartotojai sugeneruoja apie 53 proc. visų maisto atliekų. Namų gyventojai, kartu sudėjus, išmeta daugiau maisto nei restoranai ar prekybos tinklai! Vadinasi, kiekvienas (ir mes visi drauge) galime iš esmės pakeisti padėtį: maisto likimas – mūsų rankose.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...