Kaip padėsi, taip ir rasi: patarimai, kaip laikyti maistą

Pagrindiniai patarimai, kaip laikyti maisto produktus

Apsižiūrėkite, kokių maisto produktų turite lentynose, spintelėse, šaldytuve, sugrupuokite juos, kad susidarytumėte aiškesnį vaizdą. Visada galėsite viską patogiai apžvelgti, jei produktus išdėliosite dėžutėse, padėkluose, dubenėliuose ir kituose induose ir galbūt net pažymėsite juos užrašais.

 Tikrai verta nuolat domėtis, ar koks nors maisto produktas nesislepia nuo jūsų šaldytuve ar lentynos kamputyje. Tokį „auditą“ atlikite bent kartą per mėnesį. Maistas neužsistovės, ir žinosite, kokių produktų galite netrukus pristigti.

Maistą sudėkite taip, kad tie produktai, kurie gali sugesti greičiausiai, būtų lentynų ar stalčių priekyje.

 

Visada įsitikinkite, kad šaldytuve arba spintelėje neliko pasislėpusio maisto. Tokį „auditą“ ar „inspekciją “ atlikite nuolat. Šaldymo kameroje ieškokite NSO – nesuvartotų sušaldytų objektų.

Patarimai, kaip laikyti vaisius, daržoves ir prieskonines žoles

 • Vaisius laikykite atskirai nuo daržovių. Dauguma vaisių nokdami išskiria etileno dujų. Nemažai daržovių yra ypač jautrios etilenui ir dėl to gali greičiau sugesti.
 • Nelaikykite bulvių ir svogūnų kartu: veikiamos svogūnų dujų, bulvės greičiau sudygsta.
 • Vaisiams ir daržovėms būtina kvėpuoti, todėl nelaikykite jų hermetiškuose plastikiniuose maišeliuose. Jei vis dėlto naudojate plastikinius maišelius, pradurkite juose skylučių. Geriausia vaisius ar daržoves sudėti į daugkartinio naudojimo tinklinį arba popierinį maišelį.
 • Vaisių ir daržovių nelaikykite suslėgtų – palikite vietos oro cirkuliacijai, nes priešingu atveju jie greičiau suges.
 • Salotų lapai ir prieskoninės žolės ilgiau išliks švieži, jei apšlakstysite juos vandeniu, suvyniosite į popierinį rankšluostį ir šaldytuve laikysite įdėję į maišelį arba dėžutę. Dėl to jie išliks traškūs visą savaitę.
 • Prieskonines žoles, kaip antai bazilikus, petražoles arba pipirmėtes, pamerkite į vandenį (kaip merkiate gėles). Laikyti jas galite šaldytuve arba kambario temperatūroje atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip jos ilgiau išliks šviežios.
 • Nepamirškite tradicinių būdų maistui išsaugoti: žoleles, vaisius, daržoves smagu džiovinti, iš uogų išsivirti uogienės, prisimarinuoti agurkų ir įvairių daržovių salotų.

Laikymas šaldytuve

Šaldytuvas – puikus išradimas, padedantis išsaugoti maistą optimaliomis sąlygomis. Šaldytuve ne tik yra skirtingi skyriai, tarnaujantys skirtingiems tikslams, bet ir nevienodos temperatūros zonos. Perskaitykite šiuos patarimus ir pagalvokite, ar maisto produktus laikote tinkamoje vietoje.
 • Kad maisto produktus būtų galima ilgiau vartoti, laikykite juos atskirose talpyklose (atskirų produktų laikymo sąlygos gali būti skirtingos).
 • Paprastai atidarius fasuoto maisto pakuotę, ji jau nebėra sandari. Produktai gali vienas kitą užteršti, imti skleisti prastą kvapą ar tiesiog greičiau sugesti.
 • Nedėkite į šaldytuvą šilto maisto. Pirmiau jį atvėsinkite (geriausia – per dvi valandas). Nepamirškite maisto kuo nors uždengti – taip sumažinsite kryžminės taršos riziką.
 • Šaldytuve laikomą maistą pažymėkite etiketėmis (užrašais) ar kitu Jums priimtinu būdu. Pažymėtas produktas nepasimes: visada matysite jo galiojimo datą ir laiku jį suvartosite. Pavyzdžiui, tą maistą, kurį reikia suvartoti pačiu artimiausiu metu, laikykite priekinėje eilėje, geriausia – akių lygyje!

Kiekviename šaldytuve temperatūros zonos šiek tiek skiriasi priklausomai nuo jų atstumo nuo šaldymo elemento. Peržiūrėkite savo šaldytuvo specifikacijas.

Vaizdo patarimai

 

Kaip patikrinti kiaušinio šviežumą?

Kiaušiniai žymimi terminu “Geriausias iki…”. Tai reiškia, kad ir pasibaigus terminui, produktą dar saugu vartoti. Bet kaip patikrinti, ar kiaušinis...
Read More
Learn More
 

Kaip ilgiau išlaikyti braškes?

Sprendi, dėti ar nedėti braškes į šaldytuvą? O jeigu paklaustum ne “Ar…”, o “Kaip…”? KAIP braškes padėti į šaldytuvą? Nuo...
Read More
Learn More
 

Kaip geriausia laikyti salotas, kad nesuvystų?

Palaikėme salotas šaldytuve nevienodomis sąlygomis. Kurios išsilaikė geriausiai? Niekuo netikėk, viską tikrink. Daugiau nesuvytusių salotų – mažiau išmesto maisto, lengviau...
Read More
Learn More

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...