Maisto likučius panaudokite kūrybiškai!

Įdėkite meilės į savo maisto likučius!

Visada lieka šiek tiek nesuvalgyto jogurto, duonos ar vakarykščių ryžių. Pietus ar vakarienę dažniausiai gaminame lengviausiu ir patogiausiu būdu – iš naujų maisto produktų, tačiau daug įdomiau naujus patiekalus kurti kūrybiškai panaudojant tai, ko yra šaldytuve. Štai keli pasiūlymai, kaip panaudoti dažniausiai pasitaikančius maisto likučius.

Vieni geriausių restoranų šefai ir tinklaraštininkai kviečia pasisemti idėjų, kaip kūrybingai sunaudoti maisto likučius ir atsargas.

Receptai

Kaip paruošti valgį iš dažniausiai pasitaikančių maisto likučių

Daržovių likučiai

Avižinės košės likučiai

Duonos likučiai

Makaronų likučiai

Ryžių likučiai

Pajuodavę bananai

Daržovių liekanas (pvz., porų galus, morkų kotus) panaudokite sultiniui. Sudėkite į dėžutę arba maišelį, įdėkite į šaldiklį ir sunaudokite tada, kai susikaupusio kiekio pakaks sultiniui.

Garuose troškintos, keptos ar kepsninėje paruoštos daržovės puikiai tinka trintai sriubai. Pakaitinkite jas kartu su daržovių arba vištienos sultiniu ir pagardinkite grietinėle arba kokosų pienu. Sriubą sutrinkite ir įberkite prieskonių.

Neretai lieka nesuvalgytos avižinės košės. Ji puikiai tinka blynams, spurgoms, sausainiams ir net tirštiesiems kokteiliams ruošti.

Kartais lieka šiek tiek duonos, kuri begulėdama gali sužiedėti. Ją galite paversti traškiais skrebučiais salotoms, panaudoti mėsos kukuliams ar paruošti prancūziškų skrebučių.

Makaronų likučius panaudoja net italai, tad kodėl negalėtumėte ir jūs? Sunaudokite juos salotoms, sriubai ar apkepkite su aštriais prieskoniais.

Ryžius visada galite panaudoti gamindami naujus patiekalus, pavyzdžiui, apkepdami juos su daržovėmis ar ruošdami gardų desertinį ryžių pudingą.

Pajuodavę bananai – visais atžvilgiais puikus valgis. Beje, ar žinojote, kaip paprasta pasigaminti naminius bananų ledus? Jums prireiks… tik bananų! Sušaldote, sutrinate smulkintuvu – ir naminiai bananų ledai paruošti.

Vaizdo patarimai

 

Bananų ledai

Bananų ledų vakarėlis Ledai iš 1 (vieno) ingrediento? Naminiai ledai iš bananų? Ledai iš pajuodavusių bananų? Nepabandęs negali žinot. Pamėgink...
Read More
Learn More
 

Sudžiūvusios duonos atšviežinimas

Tikriname kietą patarimą: sudžiūvusios duonos atšviežinimas Visus “kietus” patarimus reikia patikrinti. Šį kartą pažiūrėsime, ar suminkštės sudžiūvusi duona. Duona ir...
Read More
Learn More
 

Daržovių nuoviras iš žievelių ir galiukų

Galai yra gerai! Daržovių likučių nuoviras Galai yra gerai! Neišmesk daržovių galiukų – kam (kuriems galams!) švaistyti tai, ką galima...
Read More
Learn More
 

Šaldyto jogurto ledai

Tokių ledų niekur negausi: keli šaukštai jogurto ir… uau! Prabangus desertas iš kelių šaukštų jogurto likučių, kurių niekas nenori? Žiūrėk...
Read More
Learn More

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...