Naujienos

TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA GVILDENS MAISTO ŠVAISTYMO NAMŲ ŪKIUOSE KLAUSIMUS
25
Lap

Tarptautinė konferencija gvildens maisto švaistymo namų ūkiuose klausimus

Lietuvos vartotojų institutas 2020 m. lapkričio 26 d., Vilniuje organizuoja nuotolinę tarptautinę iniciatyvos „Linkėjimai, maistas“ konferenciją “Apie maisto atliekas namų ūkiuose rimtai”. Konferencija yra septynių Europos šalių informuotumo apie maisto švaistymą ugdymo iniciatyvos dalis. Joje pagrindinis dėmesys skiriamas namų ūkių maisto atliekoms ir vartotojų vaidmeniui sprendžiant šią problemą.

Tai, kad konferencijos tematika yra aktuali rodo ir susidomėjusių dalyvių iš įvairių ES šalių skaičius. Užsiregistravusių dalyvių daugiau, negu 400.

Konferencijoje dalyvaujantys šios srities mokslininkai ir ekspertai pristatys įvairius maisto švaistymo aspektus ir įkvėps sėkmingais maisto švaistymo namų ūkiuose mažinimo pavyzdžiais. Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius atidarys konferenciją ir pateiks įžvalgų apie ES veiksmus, susijusius su maisto švaistymu. Lietuvos vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė pristatys tarptautinę visuomenės švietimo apie maisto atliekas iniciatyvą „Linkėjimai, maistas” ir efektyviausias informavimo kampanijos veiklas bei priemones. Wageningeno universiteto (Nyderlandai) docentė Erica van Herpen aptars maisto atliekų susidarymo namų ūkiuose priežastis ir galimas priemones joms išvengti, pateiks efektyviausius būdus pasiekti vartotojo elgsenos pokyčius. Tamperės universiteto (Suomija) docentė Elina Närvänen atkreips dėmesį į „vartotojų-piliečių“, kurie tampa maisto atliekų mažinimo pokyčių lyderiais, vaidmenį. Maisto atliekų prevencijos ekspertų grupės bei Danijos aplinkos ir maisto ministerijos specialioji patarėja Anne Lerche įkvėps geriausiomis Danijoje taikomomis maisto švaistymo mažinimo praktikomis, nuo vyriausybinių iki privačių asmenų iniciatyvų. Išradėja Solveiga Pakštaitė (UK) klaus, ar jau pasibaigė galiojimo terminų laikas ir pristatys savo išradimą – „išmaniąją etiketę“- mažinantį maisto atliekų kiekį namų ūkiuose. Gamtos išteklių instituto (Suomija) mokslininkė Inkeri Riipi dalinsis Suomijos patirtimi ir iššūkiais, susijusiais su maisto švaistymu.

Konferencija organizuojama tarptautinių projektų  “Linkėjimai, maistas” ir   “NVO vs maisto atliekos namų ūkiuose: Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo skatinimas”  kontekste, kuriuos iš dalies remia Europos Sąjunga, Šiaurės ministrų taryba bei  projektų partneriai.

Apie iniciatyvą “Linkėjimai, maistas”

Lietuvos vartotojų instituto suburta 7-ių šalių maisto tausojimo iniciatyvą “Linkėjimai, maistas” yra įgyvendinama Bulgarijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rumunijoje ir Kipre. Ja siekiama šviesti visuomenę maisto švaistymo mažinimo tema globaliame kontekste.

Apie iniciatyvą “NVO vs maisto atliekos namų ūkiuose: Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo skatinimas”

Lietuvos vartotojų instituto inicijuota  bendradarbiavimo skatinimo platforma dalinsis patirtimi, generuos idėjas kaip nevyriausybinės organizacijos gali prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo. Projektas įgyvendinamas Lietuvoje, Baltarusijoje ir Danijoje.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...