Naujienos

Ar sulauksime bausmių už maisto švaistymą?
25
Vas

Ar sulauksime bausmių už maisto švaistymą?

Per metus Lietuvos namų ūkiai išmeta 54000 tonų maisto; vidutinis namų ūkis – 132 kg maisto. Kas ir kaip gali įtikinti vartotojus tausoti maistą? Gal tik bausmės ir baudos gali priversti žmones keistis? O gal priešingai: bet kokie mėginimai drausminti griežtomis priemonėmis tik paskatintų maisto švaistymą?  

Kaip spręsti šią įsisenėjusią – maisto švaistymo namuose – problemą, vasario 27 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre svarstys daug protingų žmonių: Jaunimo Europos komandos nario prieniškio Kristijono Raibužio suburti debatuotojai ginčysis tema „Ar turėtume būti baudžiami už maisto švaistymą?“

Įžanginį žodį tars Prienų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius.

Prekybos tinklams ir restoranams galima pagrasinti baudomis – o kaip su vartotojais? Ar ši problema aktuali tik didmiesčiams? Savo argumentus išsakys būrys debatuotojų, kurie ginčysis tarpusavyje ir diskutuos su publika. Debatų pradžioje kiekvienas iš debatuotojų sakys savo pagrindinę kalbą, tada atsakinės į kitų debatuotojų klausimus. Jiems taip pat teks atsakyti į debatų vertinimo komisijos narių ir žiūrovų klausimus. Baigiamosiose kalbose kiekvienas mėgins apginti savo poziciją. Debatuotojų argumentus ir pasirodymą vertins ne tik komisija, bet ir susirinkę žiūrovai.

Pasaulyje išmėginta daugybė įvairiausių priemonių namų ūkių maisto atliekų problemai spręsti, nuo bausmių iki skatinimo pinigais. Kai kur pasiteisino tokios priemonės kaip mokestis pagal maisto atliekų svorį. Tačiau ar tai aktualu Lietuvai? Kokias motyvavimo ar drausminimo priemones realu įgyvendinti mūsų šalyje, kad Lietuva galėtų įvykdyti savo įsipareigojimą iki 2030 m. perpus sumažinti maisto atliekų kiekį?

Tai – jau antri iš penkerių debatų, susijusių su Lietuvos vartotojų instituto iniciatyva „Linkėjimai, maistas“, įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Du debatuotojai iš Lietuvos dalyvaus tarptautiniuose debatuose.

Daugiau informacijos – renginio paskyroje.

Renginio data, laikas, vieta: vasario 27 d., ketvirtadienis, 12:00, Prienų kultūros ir laisvalaikio centras (Vytauto g. 35)

Organizatoriai: Jaunimo Europos komandos narys Kristijonas Raibužis; Prienų kultūros ir laisvalaikio centras; Lietuvos vartotojų institutas (info@vartotojai.lt , 852 310 711).

Iniciatyvą „Linkėjimai, maistas“ iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, Lietuvos vartotojų institutas ir partnerių organizacijos Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje ir Rumunijoje.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...