Naujienos

Ekstremalios situacijos fone – debatai apie ekologinę bombą
02
Kov

Ekstremalios situacijos fone – debatai apie ekologinę bombą

Koronavirusų plitimas susijęs su miškų naikinimu dėl žemės ūkio plėtros, o prie to daug prisideda ir maisto švaistymas. Koks čia vartotojų indėlis?

„Maisto švaistymas namuose – asmeninis reikalas ar ekologinė bomba?“ – tokia tema kovo 3 d. Alytaus Jotvingių gimnazijos skaitykloje ginčysis šio miesto moksleiviai.

Namų ūkiai Lietuvoje per metus išmeta 54 tūkst. tonų maisto. Jei pasaulyje išmetamas maistas būtų valstybė, ji užimtų trečią vietą pagal išskiriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį – po Kinijos ir JAV.

Ieškant šios problemos sprendimų, nelengva suderinti tradicinį liberalų požiūrį – „mano maistas – kiek noriu, tiek (nesu)vartoju“ – su požiūriu, kad visuomenė ir valstybė turėtų siekti daryti įtaką žmonių elgesiui visos žmonijos gerovės labui.

Tačiau ar ši problema išvis verta mūsų dėmesio? Ar epidemijų ir gaisrų fone ji neatrodo per menka? Ir net jei sutinkame, kad maisto švaistymas yra opi problema, ar reguliavimas, baudos neprieštarautų laisvės principams? Ir atvirkščiai: jei nieko nedarysime tikėdamiesi, kad žmonės patys susipras, – ar žmonės susipras patys, jei nesusiprato iki šiol?

Daug peno mintims. Moksleiviai ginčysis tarpusavyje ir diskutuos su publika. Debatuotojų argumentus vertins speciali komisija ir susirinkę žiūrovai.

Tai – jau treti iš penkerių debatų, susijusių su Lietuvos vartotojų instituto iniciatyva „Linkėjimai, maistas“, įgyvendinama ne tik Lietuvoje, bet ir Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje ir Rumunijoje. Du debatuotojai iš Lietuvos dalyvaus tarptautiniuose debatuose.

Daugiau informacijos – renginio paskyroje.

Kovo 3 d., antradienį, 14:00 Alytaus Jotvingių gimnazijos skaitykloje (Topolių g. 20, Alytus)

Organizatoriai„Europe Direct“ informacijos centras AlytujeLietuvos vartotojų institutas.

Iniciatyvą „Linkėjimai, maistas“ iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, Lietuvos vartotojų institutas ir partnerių organizacijos Bulgarijoje, Estijoje, Kroatijoje, Latvijoje ir Rumunijoje.

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...